stolica-bajek.pl stolica-bajek.pl english version
  • BIP

Aktualności

Szczegółowy program O!PLA

2013-04-18

W dniach 1-8 maja zapraszamy na Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA. Projekcje odbywać się będą w godz. 9:00 i 11:00 - dla dzieci i o godz. 16:00 dla dorosłych. Dla wszystkich bilet 5 zł za seans. Zapraszamy!

Uwaga!
 

Cena biletu – niezależnie od wieku i projekcji zestawu – wynosi 5zł.

Bilety do nabycia w kasie Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszą rezerwację!
Każda projekcja dla dzieci będzie się odbywać codziennie

o godz. 9:00 oraz 11:00, natomiast projekcje dla dorosłych o godz. 16:00.

Istnieje możliwość dodatkowego seansu na życzenie.

  

 

Szczegółowy Program Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 
w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie

DLA DZIECI, godz. 9:00 i 11:00:

DLA DOROSŁYCH, godz. 16:00:

1 maja 2013 (środa)

1 maja 2013 (środa)

Dziwne Przygody Koziołka Matołka > 70-minutowy zestaw zawierający 7 wybranych odcinków serii

Wielkie Miniatury, czyli 55. Lat Studia Miniatur Filmowych W Warszawie, Część 1 > 100’:

- Zmiana warty (1958), Włodzimierz Haupe i Halina Bielińska, 7'42"

- Nowy Janko Muzykant (1960), Jan Lenica, 10’  

- Oczekiwanie (1962), Witold Giersz, Ludwik Perski, 9’26”

- Czerwone i czarne (1963), Witold Giersz, 6'24"

- Klatki (1966), Mirosław Kijowicz, 7'27"

- Libido (1967), Alina Maliszewska, 8’01”

- Intelektualista (1969), Witold Giersz, 6’52”

- Inwazja (1970), Stefan Schabenbeck, 7’31”

- Ręka (1974), Mirosław Kijowicz, 2’34”

- Z życia owadów, czyli lot trzmiela (1979), Zofia Oraczewska, 9’03”

- Łagodna (1985), Piotr Dumała, 11'00”

- Opera Nr 23 (1985), Bogdan Nowicki, 8’04”

- Wyścig (1989), Marek Serafiński, 6'03"

2 maja 2013 (czwartek)

2 maja 2013 (czwartek)

Proszę słonia (1978), Witold Giersz / SMF; 63’ + Mały western (1960), Witold Giersz / SMF; 5'25"

Wielkie Miniatury, czyli 55. Lat Studia Miniatur Filmowych W Warszawie, Część 2 > 106’:

- Szkoła (1958), Walerian Borowczyk, 6'38"

- Labirynt (1961), Jan Lenica, 14'14"

- Neonowa fraszka (1959), Witold Giersz, 8’50”

- Materia (1962), Kazimierz Urbański, 9’38”

- Skrzydła (1965), Leonard Pulchny, 9’44”

- Droga (1971), Mirosław Kijowicz, 4'23"

- Kaskader (1972), Witold Giersz, 7’44”

- Bankiet (1976), Zofia Oraczewska, 8'16"

- Na każde wezwanie (1976), Leszek Komorowski, 8’45”

- Szychta (1988), Jerzy Kalina, 5’59”

- Jontek (1983), Wiesław Zięba, 2’23”

- Franz Kafka (1991), Piotr Dumała, 16’16”

- Ocena (1979), Leszek Komorowski, 3’42”

3 maja 2013 (piątek)

3 maja 2013 (piątek)

Teraz Dzieci! czyli Przegląd Najnowszych Polskich Animacji Dla Dziecii:

- Pamiętnik Florki (2011), Anna Wróblewska-Dzwoniarek i Stanisław Lenartowicz / ANIMA-POL; 3’

- Zielona kredka (2010), Jan Steliżuk / M.Serafiński Studio; 10’

- Hip-Hip & Hurra: „Ogromne kolorowe i ma dwie nogi” (2010), Elżbieta Wąsik / SMF; 13’23”

- Edward, Psie Serce (2011), Grzegorz Koncewicz / M.Serafiński Studio; 11’13”

- Kaktus i Mały: „Dlaczego mam dobre zdanie o bocianie?” (2012), Janusz Martyn / ANIMA-POL; 5’21”

- Mami fatale: „Pod fatalna banderą” (2011), Łukasz Kacprowicz / SMF, Grupa Smacznego; 10’

- Motyl Alfred (2012), Jan Steliżuk / M.Serafiński Studio; 8’

Miniatury W Pierwszej Dekadzie XXI Wieku, czyli 55. Lat Studia Miniatur Filmowych w Warszawie, Część 3 > 107’:

- Love gamestation (2001), Paweł Borowski, 11’05”

- Wyspa R.O. (2001), Jan Lenica, 31’10”

- Uwaga! Złe psy (2001), Maciej Majewski, 6’15”

- Ślub krawca (2001), Elżbieta Wąsik, 9’48”

- Warzywniak, 360 St. (2006), Andrzej Barański, 24’18”

- Titanic World (2008), Hanna Margolis, 8’

- Lucky day forever (2011), Aleksander Wasilewski, 16’34”

4 maja 2013 (sobota)

4 maja 2013 (sobota)

Dawid&Sandy

KONKURS 1 „STUDYJNY” > 94’:

- Afternoon (2012), Izabela Plucińska, 2’30”

- Noise (2011), Kijek / Adamski, 6’ 38” 

- Ballada o bezimiennym Joe (2011), Mateusz Heldwein, 13’29”

- Był sobie król (2011), Tytus Majerski, 5’12”

- Distance (2012), Marcin Wojciechowski, 9’24”

- Dobro, piękno i prawda (2011), Balbina Bruszewska, 6’15”

- Dróżnik (2012), Piotr Szczepanowicz, 11’30”

- Hotel Mirage (2011), Joanna Polak, 16’32”

- Dr Charakter przedstawia II (2011), Piotr Dumała, 7’47”

- Drwal (2011), Paweł Dębski, 14’47”

5 maja 2013 (niedziela)

5 maja 2013 (niedziela)

Jacek i Placek (1992), Leszek Marek Gałysz / J&P, SMF; 72’

KONKURS 2 „STUDYJNY” > 99’:

- Snępowina (2011), Marta Pajek, 13’39” 

- Lucky day forever (2011), Alek Wasilewski, 16’34” 

- Papierowe pudełko (2011), Zbigniew Czapla, 8’57” 

- Pieska odyseja 2006 (2012), Maciej Majewski, 14’ 

- The game (2011), Marcin Janiec, 5′

- Trip (2012), Sławek Shuty, 11’19” 

- Underlife (2011), Jarosław Konopka, 8’32” 

- Tajemnica góry malakka (2012), Jakub Wroński, 20’48”

6 maja 2013 (poniedziałek)

6 maja 2013 (poniedziałek)

Tato, nie bój się dentysty (1985), Zofia Ołdak / SMF; 70’

KONKURS 3 „SZKOLNY” > 94’:

- Bez Tytułu (2012), Paulina Wyrt, 1’ 

- Co się dzieje, gdy dzieci nie chcą jeść zupy (2011), Paweł Prewencki, 8’31”

- Pac! (2012), Alicja Błaszczyńska, 1’19” 

- Macica (2012), Anna Kosińska, 6’33” 

- H2o (2012), Magdalena Tokar, 2’07”

- Chwast (2012), Magdalena Pilecka, 4’10”

- Tremolo Non Troppo (2012), L. Kolendo, R. Rauscher, 01’55”

- Historia o miłości (2012), Karolina Specht, 1’09” 

- Motion colour (2012), Martyna Merkel, 4’20” 

- Laboratorium (2012), Mateusz Dunaj, 6’08” 

- Loading (2011), Zofia Mikołajczak, 5’53”

- Turuntaj, koniec i początek (2011), N. Brożyńska, 4’49”

- Przynęta (2012), Marta Magnuska, 8’14”

- Kigo (2013), Izumi Yoshida, PWSFTviT w Łodzi; 6’33” 

- Polovanie (2012), Zuzanna Dąbrowska, 4’45”

- Stoliczku nakryj się 2 (2012), Tymon Albrzykowski, 7’07”

- Telegram (2012), Grażyna Małkiewicz, 02’04” 

- Ping-Pong (2012), Natalia Krawczuk, 1’04”

- Wachlarz (2012), Kamila Grzybowska-Sosnowska, 9’14” 

- Bear me (2012), Kasia Wilk, 5’41”

7 maja 2013 (wtorek)

7 maja 2013 (wtorek)

- Baśnie i waśnie „bitwa morska” (1964), Piotr Paweł Lutczyn; 8'44"

- Piesek w kratkę „sam jak pies” (1968), Zofia Ołdak; 8’

- Dziwne przygody koziołka matołka „złoty szlak” (1969), Bogdan Nowicki; 9’

- Kochajmy straszydła „szalejący reporter” (1970), Krzysztof Dębowski; 9’

- Przygody panny kreseczki „obrazy” (1973), Leszek Galewicz; 8’58”

- Pomysłowy dobromir „drukowane kwiaty” (1974), Roman Huszczo; 10’

- Tajemnica szyfru marabuta „porwanie” (1976), Maciej Wojtyszko; 10’06”

- Wędrówki pyzy "za progiem..." (1977), Piotr Paweł Lutczyn; 9'48"

- 2 koty + 1 pies „złota rybka” (1988), Leszek Marek Gałysz; 8'45"

Wszyscy jesteśmy ulepieni z tej samej plasteliny” – przegląd filmów Moniki Kuczynieckiej // „Co dwie głowy, to nie jedna” – przegląd filmów duetu Kijek/Adamski > 80’:

- Bajzel „Zabawki” (2011), Monika Kuczyniecka, 3’37”

- “Tadzik kładzie panele” (2006), Monika Kuczyniecka, 1’03"

- Dagadana „Wszystkie mają po chłopoku” (2011), Monika Kuczyniecka, 4’02”

- "Dlaczego Chińczycy mają skośne oczy” (2006), Monika Kuczyniecka, 1'44"

- FOX feat. m.bunio.s „Belly of the Beast” (2010), Monika Kuczyniecka, Mateusz Pleskacz, Jacek Nastał, 2’58”

- „Tramwaj” (2007), Monika Kuczyniecka, 8’38”

- VOO VOO "Bang! Bang!" (2006), Monika Kuczyniecka, 2'09"

- "Renifer Bezkostny” (2008-2009), Monika Kuczyniecka, 13'14"  

- Czesław Śpiewa „Ucieczka” (2009), Monika Kuczyniecka, 3’28”

- "In statu nascendi" (2011), Kijek/Adamski, 3’07”

- Pink Freud "Dziwny jest ten kraj" (2007), Kijek/Adamski, 3’22”

- The Myself Collective "See"(2008), Kijek/Adamski, 3’24”

- Oi Va Voi "Everytime" (2009), Kijek/Adamski, 3’17”

- Tomasz Stańko Quintet "Grand Central" (2010), Kijek/Adamski, 2’

- Brodka "W pięciu smakach"(2010), Kijek/Adamski, 3’37”

- We Cut Corners "Pirate's Life"(2011), Kijek/Adamski, 2’27”

- Röyksopp "Coming Home" (2011), Kijek/Adamski, 5’05”

- „Noise” (2011), Kijek/Adamski, 6’37”

- Pezet x Jimek "Nie muszę wracać" (2012), Kijek/Adamski, 3’53”

- Shugo Tokumaru "Katachi" (2013), Kijek/Adamski, 3’04”

 

8 maja 2013 (środa)

8 maja 2013 (środa)

Tajemnica szyfru Marabuta Maciej Wojtyszko; 76’

KONKURS 4 „OFF” + „WIDEOKLIP” > 97’

- Bajka o Jasiu i Małgosi (2012), Daniel Zagórski; 17’39”

- Chwila muzyki (2012), Jacek Gonciarz; 1’34”

- Kwadratacja (2012), Michał Mróz;3’

- Polowanie (2012), Agnieszka Konarska; 2’12”

- Potencjalne problemy dozorcy mariana (2012), Tomasz Pawlak; 9’16”

- Resurrection (2011), Wojciech Sankiewicz; 2’05” 

- Sówka imprezówka muchomor (2011), Mariusz Szulc; 2’03”

- Śpiący umysł (2012), Mariusz Wirski 05’02”

- Tancerka (2012), Anna Olech; 1’22”

- Zabawa w chowanego (2011), Jan Rychter; 5’54”

- Zdrowie i trzeźwość (2011), Zofia Gramz; 3’34”

Chowam się (2013), Wojciech Retz, 3’

- Dead end (2012), S. Kwidziński & M. Roszczyniała, 4’10” 

- Good days are gone (2012), Honorata Martin; 04’16” 

- Jeszcze ten jeden raz (2013), S. Kwidziński & M. Roszczyniała, 4’02”

- Nie ma to jak w kinie (2011), Urszula Palusińska; 4’26” 

- Już kąpiesz się nie dla mnie (2011), M. Wojtkowiak, 2’05”

- Katachi (2013), Kijek/Adamski, 3’05”

- Kto się zani (2012), Małgorzata Wojtkowiak, 3’49” 

- Sponge ideas (2011), K. Nalewajka & P. Szewczyk, 5’ 

- Pożegnanie małego wojownika (2011), Z. Szyszak; 4’21”

- Still life (2012), Wojciech Hoffmann; 4’30”

 

 


< powrót do listy

Patroni honorowi    |    Patroni medialni
Województwo świętokrzyskiePacanówTVP KielceRadio KielceMiastodzieciCzasdzieciRepublikadzieciPIKWici.info.QlturkaEduPełzakiBusko.com

© 2009 Europejskie Centrum Bajki. Wszelkie prawa zastrzeżone

  • Program Regionalny
  • Województwo Świętokrzyskie
  • Unia Europejska

Projekt "Wypromowanie Pacanowa jako Europejskiej Stolicy Bajki poprzez cykl imprez i wydarzeń kulturalnych"
Współfinansowany ze środków Uni Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WŚ 2007-2013
...Dla rozwoju Województwa Świętokrzyskiego...


Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/ecb/ftp/stolica-bajek/system/logs.php on line 39